İngilizce’de “By The Way” İfadesi

By the way ifadesi, aslında “bu arada” anlamına geliyor. Ancak günlük konuşmada “aklıma gelmişken, ha unutmadan” gibi anlamlarda da kullanılabiliyor. Bu videonun sonunda bütün bu kullanımları biliyor olacaksın.

İngilizce’de Be My Guest İfadesi

Be my guest ifadesi aslında “Misafirim ol” anlamına geliyor. Ancak günlük hayatta “Buyur” veya “tabii ki” anlamına gelecek şekilde de kullanılabiliyor ve eğer bu anlamı bilmiyorsan kafanın karışma ihtimali yüksek.

İngilizce’de How Come İfadesi

“How come” sıkça duyacağın ve konuşmalarında kullanmak isteyeceğin bir ifade. Nerelerde ve nasıl kullanacağını bu yazıdan öğreneceksin =)

İngilizce’de “Makes Sense” İfadesi

İngilizce konuşurken” Hmm, söylediğin çok mantıklı” tarzında bir cümle kurmak istediysen bu tam sana göre çünkü videonun sonunda bu tarz cümleleri kurabiliyor olacaksın =)

İngilizce’de “What’s that supposed to mean?” Kalıbı

Bu derste, özellikle dizilerde ve filmlerde sıkça karşılaşacağın yaygın bir kalıp üzerinde duracağız. “What’s that supposed to mean?” Dolaylı olarak videonun sonunda “supposed to” ifadesinin de ne anlama geldiğini biliyor olacaksın =)

İngilizce’de “Happens to Be” ifadesi ve kullanımı

Bu videoda “Happens to be” ifadesinin ne demek olduğunu ve hangi durumlarda kullanıldığını gösteriyorum. Ayrıca bu ifadenin kullanıldığı birkaç gerçek hayat örneği de inceleyeceğiz. Videonun sonunda bu ifadeyi nasıl kullanabileceğini biliyor olacaksın.

İngilizce’de “Give Me a Hand” İfadesi

Bu videoda sıklıkla karşılaşacağın “Give me a hand” kalıbının ne demek olduğunu ve hangi durumlarda kullanıldığını gösteriyorum. Ayrıca bu ifadenin kullanıldığı birkaç gerçek hayat örneği de inceleyeceğiz. Videonun sonunda bu ifadeyi nasıl kullanabileceğini biliyor olacaksın.

İngilizce’de “My Bad” kalıbı ve kullanımı

Bu videoda özellikle film ve dizilerde sıklıkla karşılaşacağın “My Bad” kalıbının ne demek olduğunu ve hangi durumlarda kullanıldığını gösteriyorum. Ayrıca bu ifadenin kullanıldığı birkaç gerçek hayat örneği de inceleyeceğiz. Videonun sonunda bu ifadeyi nasıl kullanabileceğini biliyor olacaksın.

İngilizce’de “On Second Thought” kalıbı

Bu videoda, İngilizce konuşulurken günlük hayatta sıkça kullanılan “On Second Thought…” ifadesinin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını örneklerle birlikte gösteriyorum. Videonun sonunda bu ifadeyi nasıl kullanabileceğini biliyor olacaksın.

İngilizce’de “That” Kelimesi

İngilizce konuşurken  “O kadar uğraşmadım” veya “O kadar da iyi değil” demek için “that” kelimesi kullanılır. Dikkat etmen gereken nokta, bu ifadenin olumsuz cümleler için geçerli olduğu. Eğer olumlu cümleler […]

İngilizce’de “College” Kelimesinin Kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de üniversiteye gittiğini nasıl söyleyebileceğimize bakıyoruz. Eğer bunu “ I am going to university” şeklinde söylüyorsan ve “college” kelimesini kullanmıyorsan bu videoyu muhakkak izlemelisin.

İngilizce’de “In time” Kalıbı

Bu videoda İngilizce’de “In time” kalıbını ve nerelerde kullanıldığını inceleyeceğiz. Buna ek olarak “In time” ve “On time” kalıpları arasındaki ince farka de değineceğim. Videonun sonunda bu kalıpları doğru bir şekilde kullanabiliyor olacaksın.

İngilizce’de “Pros and cons” Kalıbının Kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de “pros and cons” kalıbının ne anlama geldiğini inceleyeceğiz. Daha sonra bu kalıbı günlük hayatta nasıl kullanabileceğini örnek cümlelerle birlikte göstereceğim. Böylece sen de bu kalıbı konuşmana katmaya hazır olacaksın.

İngilizce’de “Deal With It” Kalıbı

Bu videoda, İngilizce’de hem sinirli olduğun durumlarda kullanabileceğin hem de bir şeyin üstesinden gelinebileceğini belirtmek için kullanılan yaygın bir kalıp. Bu videoda bu kalıbın nasıl kullanıldığını örnek cümlelerle birlikte gösteriyorum. Böylece sen de bu kalıbı konuşmana katabileceksin.

İngilizce’de “Major in” Kalıbının Anlamı

Bu videoda, İngilizce’de sıkça kullanılan “Major In” kalıbının ne anlama geldiğini ve ne için kullanıldığını örneklerle birlikte gösteriyorum. Eğer İngilizce konuşurken okuduğun üniversite bölümünü belirtmek istiyorsan bu videoyu mutlaka izlemelisin.

İngilizce’de “I bet” kalıbının kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de “I bet” kalıbının ne anlama geldiğini örneklerle birlikte inceleyeceğiz. Bu kalıp günlük hayatta sıkça kullanılıyor ve videonun sonunda sen de bu kalıbı konuşmana katmış olacaksın.

İngilizce’de ”Run Errands” kalıbının anlamı ve kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de “Run Errands” kalıbının ne anlama geldiğini ve nerelerde kullanıldığını göstereceğim. Buna ek olarak oradaki “run” kalıbının neden “koşmak” anlamına gelmediğini de gösteriyorum. Videonun sonunda sen de bu kalıbı konuşmana katabileceksin.

İngilizce’de “make sure” kalıbının anlamı ve kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de ana dili İngilizce olan insanlar tarafından sıkça kullanılan “Make Sure” kalıbının ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını örneklerle birlikte gösteriyorum. Videonun sonunda sen de bu kalıbı konuşmana katabilmeye başlayacaksın.

İngilizce’de “really” kelimesinin farklı kullanımları

Bu videoda İngilizce’de “really” kelimesinin ana dili İngilizce olan insanlar tarafından ne şekilde kullanıldığını inceleyeceğiz. Bu, gerçekten çok sevdiğim ve sıkça kullandığım bir kelime. Biriyle İngilizce konuştuğun esnada, “really” kelimesinin bu videoda anlattığım anlamlarda karşına çıkma ihtmali çok yüksek.

İngilizce’de “Kinda” ve “Sorta” kelimelerinin anlamı

Bu videoda İngilizce’de “kinda” ve “sorta” kelimelerinin ne anlama geldiğini, nasıl kullanacağını ve dikkat etmen gereken noktaları ve bazı yazım kurallarını göstereceğim. Böylece sen de bu kalıpları konuşmana katmaya hazır olacaksın.

İngilizce’de “Change my mind” kalıbı

Bu videoda İngilizce’de sıkça kullanılan “change my mind” kalıbını inceleyeceğiz. Böylece bu kalıbı da konuşmana katarak fikir değişikliği belirtebileceksin.

İngilizce’de “Do you mind…?” sorusu

Bu videoda, kullanışlı ve İngilizce konuşmanı çok daha doğal gözükmesini sağlayacak “Do you mind?” kalıbını inceleyeceğiz. Ayrıca bu kalıpla ilgili dikkat etmen gereken noktalara da değiniyorum ve farklı bir telaffuzunu da gösteriyorum.

İngilizce’de “take it easy” Kalıbı

Bu videoda “Take it easy” kalbını ve kullanım yerlerini örneklerle birlikte inceyeceğiz. Böylece hem veda etmek için hem de sakin kalmakla ilgili cümleler kurabilmek ve karşındakini teselli edebilmek için kullanabileceksin.

İngilizce’de veda etmek için kullanılan kalıplar

İngilizce konuşmanın sonuna gelindiğinde ve veda edildiğinde genelde “Ok. Bye” ve “Bye Bye” gibi ifadeler kullanılıyor. Bu yanlış veya kötü değil. Ama durumuna göre kullanabileceğin çok daha iyi kalıplar var. Bu videoda bu kalıplardan 3 tanesini inceliyoruz.

İngilizce’de “If I were you” kalıbının anlamı

Hiç İngilizce konuşurken “Senin yerinde olsam giderdim” veya “Onun yerinde olsam öğretmenle konuşurdum” gibi cümlelerin nasıl kurulduğunu merak ettin mi? Bu videoda İngilizce’de bu tarz cümleleri kurmak için kullanman gereken kalıbı inceliyoruz.

İngilizce’de “Up to you” kalıbı

Bu videoda, İngilizce’de “Up to you” kalıbının ne anlama geldiğini örneklerle birlikte anlatıyorum. Daha sonra bu kalıbı konuşmana ne şekilde katabileceğini ve hangi durumlarda kullanabileceğini de göstereceğim.