İngilizce Telaffuz Videoları

İngilizce’de “-ed” ekinin telaffuzu

Bu videoda, İngilizce’de fiillerin ikinci hallerinde sıkça kullanılan “-ed” ekinin telaffuzuna bakacağız. Bu telaffuz İngilizce’de birkaç duruma göre farklılık gösteriyor ve iyi bir telaffuz için bu farkların bilinmesi lazım.

İngilizce’de “T” harfinin “D” harfi olarak telaffuz edilmesi

Bu videoda, İngilizce’de neden bazı kelimelerde “T” harfinin “D” harfi olarak telaffuz edilebildiğini gösteriyorum. Buna ek olarak bu telaffuzu nerede kullanabileceğini ve nasıl yapabileceğini de anlatıyorum. Videonun sonunda “T” harfinin “D” harfi olarak telaffuz edilmesi seni bir daha şaşırtmayacak.

İngilizce’de whattaya/whattayu ne demek?

Bu telaffuz videosunda İngilizce’de “whattaya” kalıbının ne olduğunu örneklerle birlikte gösteriyorum.Bu ana dili İngilizce olanlar tarafından çok sık kullanılan bir telaffuz ve bir noktada bununla mutlaka karşılaşacaksındır.

İngilizce’de gonna ne demek?

Bu videoda İngilizce’de “gonna” kelimesinin aslında ne anlama geldiğini, nasıl telaffuz edildiğini, bunu bilmenin İngilizce anlamak açısından neden çok önemli olduğunu ve gerçek hayattan birkaç örnek gösteriyorum.

İngilizce’de wanna ne demek?

Bu videoda İngilizce’de wanna kelimesinin ne anlama geldiğini, nasıl telaffuz edildiğini, bunu bilmenin İngilizce anlamak açısından neden çok önemli olduğunu ve gerçek hayattan birkaç örnek gösteriyorum.

İngilizce’de R harfinin telaffuzu

Bu video da ingilizce’deki R harfinin telaffuzunu doğru yapabilmek için 3 püf noktası gösteriyorum.Türkçe’de bu şekilde bir “R” sesi olmadığı için genelde “R” sesini telaffuz ederken zorlanırız ve doğru telaffuz edemeyiz.Ama gösterdiğim 3 püf noktasıyla herşey çok kolay hale gelecektir.