Kafa karıştıran kelimeler

İngilizce’de Home kelimesinin kullanımı

Bu videoda, İngilizce’de “Home” kelimesini inceleyeceğiz. “I am home” cümlesi mi doğru yoksa “I am at home?” cümlesi mi? “I am at home” dediysen yanılıyorsun. Sebebini bu videoda gösteriyorum.

İngilizce’de Do ve Make fiillerini ayırt etmek

İngilizce’de “Do” ve “Make” fiillerinin ikisi de yapmak anlamına geliyor. Peki ne zaman hangisini kullanmamız lazım? Örneğin neden “Make a payment(ödeme yapmak) deniyor da, “Do your homework ( Ödevini yap)” cümlesinde “Do” kullanılıyor? İşte bu videoda bu durumu inceliyoruz.

İngilizce’de to ve for kelimeleri arasındaki farklar

Bu videoda, İngilizce’de “to ve for” kelimeleri arasındaki farkları inceliyoruz. Eğer bir noktada senin de aklına “ I came for work ile I came to work cümleleri arasında bir fark var mı? Varsa nedir?” gibi sorular geldiyse, bu video senin için.

İngilizce’de may ve might kelimelerinin farkları

Bu videoda, İngilizce’de sıkça karıştırılan ve bazı durumlarda neredeyse aynı anlama gelebilen “may ve might” kelimelerini inceleyeceğiz. Videoda, bu kelimelerin hangi durumlarda kullanıldığını ve ikisi arasındaki farkları örnek cümlelerle birlikte gösteriyorum.

İngilizce’de accept ve except kelimelerinin farkları

Bu videoda, telaffuzları benzer olduğu için kafa karıştırabilen “accept” ve “except” kelimelerinin arasındaki farkları ve ayırt etme yöntemlerini inceliyoruz. Videonun sonunda bu kelimeleri cümle içerisinde ayırabiliyor olacaksın.

İngilizce’de exciting ve excited kelimelerinin farkı

Bu videoda, İngilizce’de kafa karıştıran ve “heyecanlı” anlamına gelen exciting ve excited kelimelerinin farklarına bakacağız. Bunu öğrendiğin zaman, bored-boring, interested-interesting, confused-confusing gibi kelimelerin de farklarını otomatik olarak biliyor olacaksın.

İngilizce’de then ve than kelimelerinin farkı

Bu videoda ana dili İngilizce olan insanların bile yanlış yazabildiği then ve than kelimelerinin anlamlarını örneklerle birlikte inceliyoruz. Videonun sonunda da ikilemde kaldığın zaman kelimeleri nasıl ayırt edebileceğini öğrenmiş olacaksın.

İngilizce’de their, they’re ve there kelimelerini ayırmak

Bu videoda, telaffuzları aynı olduğu için sıkça kafa karıştıran their, they’re ve there kelimelerini inceliyoruz. Önce bu kelimelerin anlamlarını örnek cümlelerle birlikte göstereceğim. Daha sonra kelimeleri birbirinden ayırmanın yöntemlerine bakacağız.

İngilizce’de though, tough, thought ve through kelimeleri

Bu videoda gerçekten kafa karıştırıcı olan though, tough, thought ve through kelimelerine bakacağız. Önce kelimelerin anlamlarını telaffuzlarıyla göstereceğim ve daha sonra bu kelimeleri ayırt etmenin yollarından bahsedeceğim.

İngilizce’de to, too ve two

Bu videoda İngilizce’de telaffuzları aynı olan to, too ve two kelimelerini inceleyeceğiz. Telaffuzları aynı olsa da bu kelimelerin anlamları çok farklı. Bu videoda bu farkları inceleyerek bu kelimeleri ayırt etmeyi öğreneceğiz.