Orta seviye kelimeler

Breaking Bad Dizisinden 25 Kelime

Bu yeni seride diziler ve filmler üzerinden kelimeler öğreneceksin. Bu derste Breaking Bad dizisi üzerinden bilmen gereken 25 kelime ve 1 kalıp inceleyeceğiz.

Bugünlerde Kullanılan 21 Kelime

Bu haftaki derste bu aralar sıkça kullanılan ve bu süreçte haberleri daha iyi takip etmemizi ve konuşmalarımızda süreçle ilgili uygun kelimeleri kullanmamızı sağlayacak güncel kelimeleri inceliyorum.

İngilizce’de “Keep” Kelimesinin Anlamı

Bu videoda İngilizce’de keep kelimesini inceleyeceğiz. Keep kelimesinin İngilizce’de değişik anlamları ve görevleri var ve bu sebepten kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu videoda bunların hepsini örnek cümlelerle inceliyoruz.

İngilizce’de “Get” Kelimesinin Kullanımı

Bu videoda İngilizce’de get kelimesini inceleyeceğiz. Get kelimesi hep karşına farklı anlamlarda çıkabilecek ve kafa karıştırabilecek bir kelime. Videoda get kelimesinin değişik anlamlarını ve videodaki her şeyi unutsan da mutlaka bilmen gereken çok önemli bir işlevini gösteriyorum.

Zayıflama ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda zayıflama ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Kilo almak, kilo vermek ve kilolu olmak gibi durumlara baktıktan sonra yağ yakmak, ağırlık kaldırmak, kardiyo gibi zayıflamaya yönelik İngilizce kelimeleri gösteriyorum.Son olarak zayıflamaya çalışırken yenilen yiyecekler ve beslenme ile ilgili İngilizce kelimeleri gösteriyorum.

Spor ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda spor ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Videounun sonunda bazı sporların İngilizce’de ne anlama geldiğini öğrenmiş olcaksın.Bütün sporları burada göstermiyorum ama hepsini liste olarak bulabileceğin bir link koydum.Oradan bütün sporlara okunuşlarıyla bakabilirsin.

Ev ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videonun konusu ev ile ilgili İngilizce kelimeler.Önce kısaca ev tiplerini gösteriyorum sonra da evin içide bulunan bazı odalardan bahsediyorum.Odalardaki eşyalarla ilgili fazla detaya girmiyorum çünkü ilerde belli odalar için ayrı videolar yapmayı planlıyorum.

Uçak ve uçuş ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda uçak ve uçuş ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Videonun sonunda uçağa binmeden önce yaptığımız işlemler, uçak içinde bulunan önemli yerler ve uçuş sonrası ile ilgili İngilizce kelimeleri öğrenmiş olacaksın.

Trafik kazaları ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda trafik kazaları ile ilgili İngilizce kelimeleri gösteriyorum.Videonun sonunda çarpışmalar, sollama, aşırı hız yapma, ehliyetine el konulması gibi kelimelerin İngilizce’de ne anlama geldiklerini öğrenmiş olacaksın.

Arabalar ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda arabalar ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Ön camlar, bagaj gibi dış kısımla ilgili kelimelere baktıktan sonra firen, gaz pedalı, dikiz aynası gibi arabanın iç kısmına bakacağız.

Yol tarifi ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda İngilizce’de yol tarifi edebilmek ve yol tarifi sorabilmek için bilmen gereken İngilizce kelimeleri ve İngilizce kalıpları gösteriyorum.Videonun sonunda keep going straight ahead, turn left, turn right gibi önemli kalıpları öğrenmiş olacaksın.

Alışveriş ile ilgili İngilizce kalıplar

Bu videoda alışveriş ile ilgili İngilizce kalıplar gösteriyorum.Videonun sonunda birşeyin indirimde olup olmadığını sormak, aradığın ürünün nerede olduğunu sormak, bir ürünü iade etmek istediğini söylemek gibi İngilizce kalıpları öğrenmiş olacaksın.

Alışveriş ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda alışveriş ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Videonun sonunda para üstü, market, satın almak, müsteri, tüketici ve buna benzer İngilizce kelimeleri öğrenmiş olacaksın.İngilizce kelimeler ile ilgili detaylı açıklamalar ve örnek cümleler mevcut.

Seyahat ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda seyahat ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Videonun sonunda konsolosluk, evrak işleri, konaklama, hazırlık ve buna benzer önemli ve sık kullanılan İngilizce kelimeleri öğrenmiş olcaksın.

Okul ve dersler ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu videoda okul, sınıflar ve bazı dersler ile ilgili İngilizce kelimeler gösteriyorum.Videonun sonunda to graduate, to make friends, to resit an exam gibi kelimeleri öğrenmiş olacaksın.

İş ve ulaşım ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu haftaki İngilizce kelime videosunda iş ve ulaşım ile ilgili önemli birkaç kelime gösteriyorum.Videonun sonunda iş arama, kovulmak, terfi ettirilmek, işe başvurmak, işveren ve buna benzer önemli kelimeleri ve okunuşlarını öğrenmiş olacaksın.

Aşk ve evlilik ile ilgili İngilizce kelimeler

Bu haftaki kelime videosunun konusu, aşk ve evlilik ile ilgili İngilizce kelimeler.Önce aşk ve evlilik ile ilgili temel kelimeleri anlatıyorum.Daha sonra, bir sonraki videoda anlattığım hikayeyi daha rahat anlayabilmen için ekstra birkaç kelime daha gösteriyorum.

Hastalık ve salgın ile ilgili İngilizce kelimeler

İlk videonun konusu hastalık ve salgın ile ilgili ingilizce kelimeler.Videonun sonunda bunlarla ilgili en sık kullanılan kelimeleri öğrenmiş ve kelimelerin ingilizce’de nasıl telaffuz edildiklerini biliyor olacaksın.Ayrıca bundan hemen sonraki videoda bu kelimeleri pekiştirmek amacıyla kısa bir ingilizce hikaye anlatacağım.